• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Erzincan Platformu İcra Kurulu Seçildi.

Erzincan Platformu İcra Kurulu Seçildi

Erzincan İlçe dernekleri ve STK yöneticileri 17 Aralık Pazar günü sabah kahvaltısı programında Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma derneğimizde ağırlayarak bir toplantı gerçekleştirdik.

Sabah kahvaltısı ikramı ile güne başlandı ve ardından Kemahlılar Derneğimizin 2016-2017 yılları arasında yapmış olduğu faaliyetlerin yer aldığı video katılımcılara izletildi ve toplantının startı verildi.


Her ay bir ilçe sivil toplum kuruluşu (STK) ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltı programında bir araya gelen STK başkanları ve yöneticileri, geçen ay KEFTUD ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltıda platform olarak yola devam etme kararı almış ve Kurucular Kurulunu belirlemişti.

Bu ay Kemahlılar Derneğimizin ev sahipliğinde gerçekleşen kahvaltıda ise, Hüseyin Cahit Tatar başkanlığında toplanarak Kurucular Kurulu tarafından İcra Kurulu oluşturuldu.


İlginin yoğun olduğu kahvaltı programına, İliç, Kemaliye, Kemah, Refahiye, Tercan, ve Çayırlı Derneklerinin başkan ve yöneticileri katılırken, Üzümlü ve Otlukbeli İlçe Dernek Başkanlarının oluşuma destek verdiklerini belirttikleri ve mazeret bildirerek toplantıya katılmadıkları açıklandı.

Çengelköy'de bulunan Kemahlılar Derneği Merkezi'nde düzenlenen kahvaltıya, İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Hüseyin Cahit Tatar, Tercan Dernekler Federasyonu Başkanı Rıdvan Budak, Refahiye Dernek Başkanı Eyüp Ferudun Süngü, Çayırlı Dernek Başkanı Ercan Boybeyi, Kemaliye Folklor Turizm Gençlik Spor Kulübü Derneği (KEFTUD) Başkan Yardımcısı Atilla Garzan, ERT ŞAH TV Yönetim Kurulu Başkanı Şah Rıza Dağ, ERGAB Başkanı Sedat Sevim ve Derneklerin Yöneticileri katıldı.


Toplantıda konuşan Kemahlılar Dernek Başkanı Mehmet Oral şunları söyledi; ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Başkan Mehmet Oral, il ve ilçe STK'larının bir araya gelmesinin ilçelerin ve Erzincan'ın birlik beraberliğine önemli katkılar sunacağını ifade etti.

Erzincan İl ve İlçe Platformu ile İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Hüseyin Cahit Tatar da, bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgiler vererek, "İlçe STK'ları olarak, her ay kahvaltılarla bir araya gelme ve bölgemiz ile ilgili istişareler yapıyoruz. Birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyaç duyulan bu günlerde, STK'larımız bu sorumluluğu üstlendiler. Bizlerin tek amacı birlik beraberlik içerisinde ata topraklarımıza hizmet etmektir" dedi.

Toplantıya katılan STK temsilcileri de, her ay düzenlenen kahvaltıların önemine vurgu yaparak, birlik beraberlik mesajları verdiler.

Toplantıda, Platformun Kurucular Kurulu ve İcra Kurulu da oluşturuldu.

Erzincan İl ve İlçe Platformu İcra Kurulu Başkanlığına Hüseyin Cahit Tatar, Başkan Vekilliğine Rıdvan Budak, Genel Sekreterliğe Mehmet Oral, Başkan Yardımcılıklarına Eyüp Feridun SüngüMurat AkoğluErcan BoybeyiŞah Rıza Dağ ve Sedat Sevim, Üyeliklere ise Sadrettin Kıran ve Ahmet Akdağ seçildi.

Kaynak Yazı: erzincanlilarinsesi.comPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
642 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam37
Toplam Ziyaret507907