• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

ERGAB Üyelerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü Kutladık.

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda, Erzincanlı Gazeteciler Birliği (ERGAB) üyeleriyle akşam yemeğinde bir araya geldi.
Çalışan Gazeteciler Günü'nde İstanbul'daki Erzincanlı gazetecileri unutmayan Kemahlılar Derneği, akşam yemeğinde ERGAB üyelerini ağırlayarak, günlerini kutladılar.


Kemah'ın Yahşiler Köyü Dernek Başkanı Hüseyin Sarı ile Murat Sarı'nın sahibi olduğu Nişantaşı Balıkçısı'nda, Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen yemekte, dernek Yönetim Kurulu Üyeleri ile ERGAB üyeleri bir araya geldi.


Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Oral, Erzincanlı gazetecilerin Günü'nü kutlayarak, "Gazeteciler çok önemli bir görevi ifa etmekteler. Sizler, gurbette ki Erzincanlıların birlik beraberliklerine büyük katkı sağlamanın yanı sıra, gurbet ile sıla arasında bir köprü vazifesi görüyorsunuz. Kemahlılar Derneği olarak yaptığımız hemen her faaliyete gelerek, etkinliklerimizi hemşehrilerimize ulaştırıyorsunuz. Sizler bizim gözümüz, kulağımızsınız. Kemahlılar Derneği ile ERGAB her zaman birlik beraberlik içerisinde oldu, olmaya da devam edecektir" dedi.


Dernek çalışmaları hakkında da bilgiler veren Başkan Mehmet Oral, cemiyetçilikte Kemahlıların her zaman öncü olduğunu belirterek, "Kemahlılar, gurbette her zaman öncü olmuş ve örnek çalışmalara imza atmıştır. Kemahlılar Derneği, Erzincan adına kurulan bir çok önemli kurumun temel taşı olmuştur. Bizler, bölgemizin birlik beraberliği ve kalkınması için yapılan her faaliyette amasız fakatsız oluruz.Dernek olarak, hemşehrilerimizin dayanışması için bir çok etkinlik gerçekleştirmenin yanında, ilçemiz içinde kaymakamlığımız ve belediyemizle birlikte güzel projelere imza atıyoruz.

41. Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası’nın Açılış Şöleni'ni 27 Ocak da Üsküdar Mehmet Çakır Kültür Merkezi'nde yapacağız. Turnuvanın final müsabakalarını Ramazan Bayramında Kemah Sultanmelik Kültür ve Spor Şenlikleri kapsamında Kemah'ta yapacağız. 25-26-27-28 Ocak da Kemah olarak TÜYAP'da Emitt fuarına katılarak, ilçemizin tarihini, kültürünü ve doğal güzelliklerini dünyaya tanıtacağız" dedi.


Erzincanlı Gazeteciler Birliği (ERGAB) Başkanı Sedat Sevim de konuşmasında, kendileri için özel olan bir günde Kemahlılar Derneği yönetimiyle bira arada bulunmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek, "Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bizleri unutmayarak, bu güzel mekanda ağırlayan Başkan Mehmet Oral'a ve şahsında tüm yönetim kurulu üyelerine, şahsım ve arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Kemahlılar Derneği her yıl büyük bir incelik gösteriyor ve bizlerle bir araya gelerek günümüzü kutluyorlar. ERGAB olarak Kemahlılar Derneği ile her daim güzel ilişkiler içerisinde çalışmalar yürütüyoruz. Kemahlılar Derneği, örnek ve güzel çalışmalara imza atıyorlar. Başkan ve yönetim kurulunu kutluyor, başarılar diliyorum" dedi.


10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde bir çok STK tarafından unutulduklarını ve bunun da kendilerini üzdüğünü belirten Başkan Sedat Sevim, "Bizler, sivil toplum kuruluşlarının (STK) organize ettiği hemen her programa katılıyor ve üzerimize düşen görevi yapıyoruz. Bizler de bu kuruluşlar tarafından yılda bir kez de olsa hatırlanmak istiyoruz. Maalesef AYEDER, Kemahlılar Derneği, İliç Dernekler Federasyonu, KEFTUD, Çayırlı Derneği, Antalya Erzincanlılar Derneği ve Erzincan Refahiye Derneği dışında arayıp günümüzü kutlayan olmadı. Hatırlayıp arayan başkanlarıma sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkür ediyorum. Hatırlamayanlara da ne diyelim, canları sağ olsun" dedi.


Konuşmaların ardından, Kemahlılar Derneği Başkanı Mehmet Oral, ERGAB Başkanı Sedat Sevim’e, günün anısına bir plaket takdim etti.Kaynak: erzincanlilarinsesi.com


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
288 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam15
Toplam Ziyaret512509