• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

KAYABAŞI KÖYÜ DERNEĞİ AŞURE GÜNÜ ETKİNLİĞİNE KATILDIK

Birbirinden güzel 73 köyü bulunan Kemah ilçemiz İstanbul'da dernekleri bulunan köylerimiz ile bütünleşerek birbirinden güzel etkinliklere imza atıyorlar. Gurbetten Sılaya uzanan bu köprünün temel ayaklarından birisi ise birlik ve beraberliğe atılacak organizasyonlar ile alt yapıyı sımsıkı birbirine kenetlemek.

Geçtiğimiz Hafta tertip ettikleri Aşure günü etkinlikleriyle toplumsal zeminde birliktelik ve beraberliğe büyük vurgu yapan Kerer köyü ve Yahşiler Köyü derneğinden sonra bu hafta sonu da Kayabaşı Köyü Derneğimiz Aşure günü etkinliğinde köylüleri ile bir araya geldiler.

Kemahlılar Dernek Başkanımız Şerafettin Ulutürk, Başkan Yardımcımız Selami Bozalp, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Harun Yücedal, Ömer Akbalık, Hasan Akkaya ve Mehmet Aydoğmuş'da katıldığı Aşure günü etkinliğine Kayabaşı köylüleri büyük ilgi gösterdi.

Kayabaşı Köyü Dernek Başkanı Ahmet Taşdemir yapmış olduğu konuşmasında "Birliktelik ve beraberlik bu toplumun olmazsa olmazlarındandır. Böylesine anlamlı günde aramızda olan Kemahlılar Derneğimizin değerli yöneticilerine teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz yıl da yapmış olduğumuz bu anlamlı günde de aramızda oldular. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bu vesile ile Kemahlılar Derneğimizin geçen hafta Kemahlılar Derneğinde yapmış olduğu Aşure günü etkinliğinden dolayı da kendilerini kutluyorum" dedi.

Dernek Başkanımız Şerafettin Ulutürk ise yapmış olduğu konuşmasında " Kayabaşı Köyü Derneğimizi kutluyorum. Böylesine güzide bir topluluğa hitap etmekten dolayı da büyük memnuniyet duyuyorum. Gerçekten geçtiğimiz ay göreve gelen yönetim kurulumuz büyük bir özveri ile çalışıyor ve başarılı işlere imza atıyorlar.  Göreve gelir gelmez ilk iş olarak toplumsal uzlaşma ve birlikte mutabakat konulu yönetim kurulu üyelerimiz ile aramızda tertip ettiğimiz bir toplantı tertip ettik.  Çok anlamlı sonuçlar çıkardık.

Bizler Kemahlılar Derneği olarak Kayabaşı köyümüzü önemsiyor ve yapmış olduğu çalışmaları gıpta ile seyrediyoruz. Aşure günü etkinliğinden dolayı da şahsım ve yönetim kuruul adına sizlere teşekkürlerimi sunuyorum dedi."Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1721 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam36
Toplam Ziyaret483243