• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Kemahlılar Geleneksel İftar Yemeğinde Buluştu

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneğimizin geleneksel olarak her yıl düzenlediği iftar yemeği Üsküdar Boğaziçi Yaşam Merkezinden gerçekleşti.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan iftar programının sunumunu Dernek Genel Sekreter Harun YÜCEDAL gerçekleştirdi.


İftar Yemeğine EKEV Başkanı Sadık AĞCA ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Erşah TV yönetim Kurulu başkanı Şah Rıza DAĞ, Maltepe Erzincanlılar Derneği başkanı Recep KAÇAN, ILIÇ Dernekler Federasyon Başkanı Cahit TATAR, Kemahlılar Derneği Kurucu Başkanı ve Eski Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin ŞANAL, Kemahlılar Derneği Eski Başkanı Ekrem TÜRKAN, Kemahlılar Derneği ve Kemah Spor Eski Başkanı İhsan PAYALAN, CHP Avcılar İlçe Başkan Yardımcısı Erdal NAS, CHP Avcılar Belediye Meclis Üyesi Ali EKBER ÇELİK,Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakanlık Müşaviri Ömer Faruk TERZİ, Eski Üsküdar Belediye Başkanı ve Kemahlılar Derneği Onursal Başkanı Yılmaz BAYAT, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Sedat AYYILDIZ, AYEDER Başkanı Gürsel SARIMADEN, Eski Kemah Spor Başkanı Yusuf SEVİM, Necati TARLAK, Yasin KESKİN, Mustafa UYAN, Süleyman PAYALAN, Kemah Spor Teknik Direktörü Ateş YILDIRIM, Kemah Spor Kaptanı Erdem YERLİTAŞ, Gebze Erzincanlılar Dernek Başkanı Uğur ÖCAL, ERGAB Yönetim Kurulu ve Başkanı Sedat SEVİM, K.K.D.T. kurucularından Şükrü ÜNAL, Ayranpınar, Akça, Boğaziçi, Eskibağlar,Taşbulak, Gökkaya, Kardere, Kemeryaka, Kerer, Kutluova, Doğanbeyli, Dedek, Karadağ, Şahintepe köy dernek başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katıldılar..


İftar yemeğinde konuşan Kemahlılar Dernek Başkanı Mehmet ORAL, derneğimiz tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen iftar yemeğinde amaçlarının Kemahlıların hep beraber iftar sofrasında buluşmak olduğunu söyleyerek katılımcılara teşekkür etti. Kemah ve Kemahlılar için herşeyin en güzelini yapmanın gayreti içerisindeyiz. Geleneksel turnuvamızın grup ve çeyrek final müsabakalarını tamamladık.

Ramazan bayramında Kemah'ta düzenlenecek şenlikler kapsamında yarı final ve final maçlarını oynayacağız. Bu yıl Kemah'da çifte bayram yaşayacağız. Tüm hemşehrilerimizi sılada yaşayacağımız coşkuya tanıklık etmeye 21.Geleneksel Kemah Sultanmelik Kültür ve Spor Şenliklerine davet ediyorum" dedi.


EKEV Başkanı Sadık AĞCA konuşmasında, Kemahlılarla iftar sofrasında buluşmaktan onur ve mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Kemahlıların sosyal anlamda çok aktif olduklarını belirterek EKEV için Kemahlıların bambaşka bir yeri olduğunu” konuşmalarında ifade etti.

Son olarak Fahri Kemahlı olan Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Sedat AYYILDIZ konuşmalarında; Erzincan ve Kemahlıların her ortamdaki birlik beraberliği takdire şayan ifadelerini kullanarak bu beraberliği diğer illere de örnek olmasını her ortamda dile getirdiğini söyledi.  


Erzincanlıların 15 Temmuz’da vatanı için nasıl mücadele ettiklerini hepimiz şahit olduk. Şehit Mete ŞERTBAŞ ve Burak CANTÜRK kardeşimize tekrardan Allah’tan rahmet diliyorum diyerek sözlerine son verdi.

Bir arada bulunmanın hazzını yaşayan Kemahlı hemşerilerimiz gecenin geç saatlerine kadar sohbet ettiler.

Katılan tüm Kemahlı Hemşerilerimize teşekkür ederiz.  


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
729 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam35
Toplam Ziyaret503733