• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

KAYABAŞI KÖYÜ DERNEĞİ AŞURA GÜNÜNDE BULUŞTUK

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneğimiz Kemah’ımızın şirin köylerinden Kayabaşı Köyü Derneğinin düzenlediği Aşure Günü programına katıldı.

 

Aşure Günü programına  Dernek Başkanımız Şerafettin Ulutürk, Turnuva Başkanı Feti Bülbül, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Turan Erel, Hasan Akkaya, Mehmet Aydoğmuş ve Ömer Akbalık Katıldılar.  Bu güzel güne Erzincan İl Gen. Meclisi Üyesi Mahmut Cantekin Kemah spor Başkanımız Hüseyin Çakmaktaş ve Yönetim Kurulu üyeleri,  Yahşiler Köyü Dernek Başkanı Murat Sarı, Kayabaşı Köylüleriyle  birlikte  dostluk dolu birgün yaşadılar.

 

Kayabaşı Köyü Dernek Başkanı Ahmet Taşdemir, Aşure programına iştirak eden bütün katılımcılara teşekkür ettikten sonra günün mana ve önemine binaen yaptığı konuşmada Kayabaşı Köyü'nün birlik ve beraberlik içersinde hareket ederek her zorluğun altından kalkacağını ve hep birlikte daha güzel günler göreceklerini belirttikten sonra, acıda ve mutlulukta, bir olalım, iri olalım, diri olalım diyerek sözlerini tamamladı.

 


Hazırlanan aşureler,  Nurtepe Cemevi'nden gelen Zeynel Dede'nin duasından sonra tüm konuklara ikram edildi.

 

Kayabaşı Köyünde yapılan aşure gününde konuşan Dernek Başkanımız Şerafettin Ulutürk, Kemahın bu birlikteliğinin farklı kültürlerinin nasıl bir arada iç içe yaşadığını düzenlenen aşure gününün öneminin bizlere daha iyi ispatladığını anlattı.

Ulutürk,  Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin Hanımlar komisyonu altında bir komisyon kurduğunu bu komisyonla sosyal ve kültürel birçok faaliyetlerin olacağını ve Kayabaşı köylülerinden bu komisyonun organizasyonlarına katılmalarını istedi.

 

Mahmut Cantekin,  Erzincan İl Genel Meclisi olarak yaptıkları çalışmalardan ve Kayabaşı Köyüne verdikleri önemden bahsederken burada olmaktan duyduğu mutluluğu belirterek gelecekte çok daha büyük yatırımlar yapılacağının altını çizdi.

Hüseyin Çakmaktaş, Kemah Spor olarak Kemah gençliğinin hizmetinde olduklarını ve her köyden manevi destek beklediklerini vurguladıktan sonra, Kayabaşı Köyü gençlerinin özellikle turnuvada oynamaya yaşı tutmayanların Kemah Spor altyapısında yer almaları için kendilerini davet ediyorum dedi.
 
Kayabaşı Köyümüzün sembol isimlerinden İsa Sardoğanla Başkan Ahmet Taşdemir'in ilgisi, Yönetim ve  halk  olarak, katılan tüm misafirlere üst düzey bir misafirperverlik ortamı sergilenmesi, samimi ve sıcak bir atmosferdeki programı dehada anlamlı kılarken katılımcıların gönüllerini fethetti.

Dernek Başkanımız Günün anlam ve önemine değinen konuşmasından sonra Kayabaşı Köyü Dernek Başkanı Ahmet Taşdemir’e bir plaket takdim etti.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   3694 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret494027