• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

18. Kemahlılar İstişare Toplantısı Büyük Katılımla Gerçekleşti.

Kemahlılar Derneğimizin Kemah Kaymakamlığı ve Kemah Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediği 18. Kemahlılar İstişare Toplantısı büyük bir katılımla gerçekleşti.

10 Kasım Cuma günü İstanbul’a gelen yeni Kemah Kaymakamı Ahmet Karaaslan ve Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan’ın ilk programı Kemah’ta yeni yapılacak olan Huzur Evi projesine katkı sağlayan iş adamları ile bir araya gelmek oldu.Yapılacak olan huzur evinin Kemaha sağlayacağı istihdam katkısı yanı sıra böylesi bir hayırlı ile ön ayak olan Kemahlılar Dernek Başkanı Mehmet Orala ve hayırsever iş adamlarına teşekkürlerini ilettiler.

Toplantıya Mustafa Kaçmaz, Yavuz Peker, İhsan Payalan, Adem Yakut, Cafer Bektaş, Ahmet T. Akkaya, Bilgin Kutluğ, Erdal Nas, Yılmaz Manav, Seyfullah Koçyiğit, Nedim Tanuğur, Fatih Ersoy ve Huzur Evi projesini üstlenen yüklenici firma yetkilileri ve Kemahlılar Derneği yönetim kurulu üyeleri katıldılar.18. Kemahlılar İstişare Toplantısı
Sunumunu Dernek Genel Sekreteri Harun Yücedal’ın yaptığı toplantıya ilk olarak 2016-2017 yılları arasında yapılan faaliyetlerin videosu izletilerek başladı.

Faaliyet Videosu izlendikten sonra Dernek Başkanımız Mehmet Oral, Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan ve Kemah Kaymakamı Ahmet Karaaslan sırasıyla konuşmalarını gerçekleştirdi.İstişare açılış konuşmasını gerçekleştiren Dernek Başkanımız Mehmet Oral şunları söyledi;

“Göreve geldiğimiz günden bugüne Kemah için aşkla ve şevkle çalışıyoruz, izlediğiniz video slaytta ve masaların üzerinde bulunan faaliyet bülteninde yaptıklarımızı görüyorsunuz. Hem Kemah için hem de İstanbul’da bulunan Kemahlılar için neler yapabilirizin derdindeyiz.

Huzur Evi projesi ile Kemah’a yeni bir değer katarak, yaşlılarımıza büyük bir hizmet sunarken yaklaşık 20-25 kişiye iş istihdamı da sağlanacaktır.Bir önceki kaymakamımız sayın Cuma ÇOTU beye
Yeni Kemah Kaymakamımız Ahmet Karaaslan’a ve Belediye Başkanımız Osman Kemal Aslan’a buraya kadar gelerek vermiş oldukları desteklerden dolayı çok teşekkür ederim.” dedi.

Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan yaptığı konuşmada;

“Başbakanımız sayın Binali Yıldırım’ın ciddi destekleriyle ilçemiz gelişmeye ve büyümeye devam ediyor. Kemah Kaymakamlığı ve Kemahlılar Derneğinin destekleriyle bu yıl içerisinde Huzur Evini Kemahlıların hizmetine açmanın heyecanı içerisindeyim” diye konuştu..


Kemah Kaymakamı Ahmet Karaaslan yaptığı konuşmada;

“Kemah’ta göreve başlayalı yaklaşık 55 gün oldu ve göreve geldiğim günden bugüne bir çok köyü gezdim gördüm. Kemah için öncelikle önem vermemiz konuların arasında Turizm gelmektedir. Kemahlıların memleketlerine ne kadar değer verdiğini biliyorum, gelin Kemah’ı turizm ilçesi yapalım. Bunun için ilk yapmamız gereken gelen turistlerin konaklaması ve vakit geçirmesi için olan imkanları daha da yeterli hale getirmemizdir” dedi..

Konuşmalarının bitmesinin ardından katılımcılardan gelen sorular, yazılı ve sözlü olarak alındı ve ardından Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası Şehit Burak Cantürk Sezonuna katılan köy takımların plaket takdim edildi.

Aşık Kemahlı,

Dünyada Aşk Cennette Vuslat, Çamlıca’da Kalan Düş kitaplarının yazarı Kemeryaka Köyünden Fatih Kandemir protokole imzalı kitabını takdim etti.Masalarda 2016-2017 yıllarında yapılan faaliyetlerin bülteni dağıtılarak Kemahlılar bilgilendirildi. ERT ŞAH TV’de toplantıya katılarak kısa görüntüler aldı..Kemah’a yeni atanan Kemah Kaymakamı Ahmet Karaaslan ve Kemah Kaymakamı Osman Kemal Aslanında katıldığı toplantıda yapılan çalışmalar ve yeni projeler üzerine genel bir istişare yapıldı, öneriler ve düşünceler paylaşılarak yetkili mercilere iletildi.Toplantıya Ekev Başkan Yrd. Ahmet Turan Akkaya, Cevdet Kolak Başkanı Hamit Erim, Kemahlılar Derneği Kurucu Başkanı ve Eski Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal, Kemahlılar Derneği Eski Başkanı Şerafettin Ulutürk, Kemah Spor Eski Başkanı Necati Tarlak, Next & Next Star yönetim Kurulu Başkanı Erol Yüksel, Gençlik ve Spor Bakanlık Müşaviri Ömer Faruk Terzi ve Ayranpınar, Bozoğlak, Boğaziçi, Kardere, Karacalar, Gediktepe, Yastıktepe, Yahşiler, Koruyolu, Şahintepe, Seringöze, Gökkaya, Doğanköy, Doğanbeyli, Kemeryaka, Tandırbaşı, Gölkaynak, Tan Köyü, Kayabaşı, Taşbulak, Muratboynu, Mezra, Kerer, Hakbilir, Kutluova, Gülbahçe, Yahşiler, Kömür Köyü, Eskibağlar köyleri katıldı.

Katılımcılar sorunlarını yazılı ve sözlü olarak ilettikten sonra program son buldu. Tulum peyniri, bal ve köy ekmeği ikram edildi.
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   548 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam79
Toplam Ziyaret465282